Strona główna > polityka > PACS po polsku

PACS po polsku

Październik 18, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

Jak już wiele osób zauważyło, w Polsce odbył się pierwszy ślub gejowski. Nie byle kto stanął na kobiercu – jednym ciałem stali się Andrzej Lepper i Roman Giertych.
Jak dotychczas nie było możliwości rejestracji związków jednopłciowych, i nie przysługiwały im żadne prawa. Skoro jednak w sferach koalicyjnych pojawiło się zapotrzebowanie, to coś z tym trzeba zrobić. Ale powoli, krok po kroku, żeby się elektorat nie zdziwił. Najpierw oswoimy ludzi z tym, że takie związki istnieją, a po jakimś czasie można będzie dorzucić im praw. Powiemy oczywiście, ze to dla dobra dzieci.

Ewa Sowińska, rzecznik praw dziecka, proponuje „obowiązek urzędowego rejestrowania każdego związku skutkującego wspólnym zamieszkaniem czy wspólnym prowadzeniem gospodarstwa domowego, co w żadnej mierze nie jest zrównywaniem jakiegokolwiek związku z małżeństwem, które stanowi związek mężczyzny i kobiety, dobrowolny i trwały w zdrowiu i chorobie, a nade wszystko w miłości i odpowiedzialności. Również rozpad każdej formy zarejestrowanego związku musi być zgłoszony wobec wyznaczonych przedstawicieli prawa, motywowany i objęty stosownymi konsekwencjami, w tym finansowymi i opiekuńczymi.”

I co, jest chociaż pół słowa na temat dzieci?

Albo jakiej płci mogą być ci, co ten związek rejestrują?

Reklamy
Kategorie:polityka
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: