Strona główna > polityka > Co Bóg złączył…

Co Bóg złączył…

Październik 20, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

Różne są sposoby zatrzymania posłów w partii.

Liga Polskich Rodzin nakazywała składać przysięgę na Boga i święty krzyż, że posłowie zostaną w Klubie Parlamentarnym LPR do końca kadencji Parlamentu.
Samoobrona – kandydaci zawierali z występującym w imieniu związku zawodowego Samoobrona Andrzejem Lepperem umowę o odpłatnym używaniu w trakcie kampanii wyborczej loga tego związku. Umowa ta przewidywała umorzenie większości opłat na koniec kadencji parlamentu. Jej zabezpieczeniem były weksle wystawiane przez przyszłych parlamentarzystów na kwotę 552 tys zł (posłowie) lub 690 tys. zł (europosłowie).
Porozumienie Centrum wpadło na pomysł dyscyplinowania członków partii już w 1993 r. Każdy z kandydatów Porozumienia do parlamentu miał złożyć w sztabie wyborczym weksel na kwotę ówczesnych 100 mln zł.
Oczywiście przewodniczący klubu PiS Marek Kuchciński jak zwykle dostarczył publiczności rozrywki, mówiąc: „One były czysto honorową sprawą. Natomiast to co zrobiła Samoobrona wykracza poza porządek prawny”.
Premier natomiast znów przyjął postawę abolicyjno-amnezyjną i powiedział, że sprawy nie pamięta. Dodał również, że weksle to nie był dobry pomysł. Ciekawe, czyj?

Reklamy
Kategorie:polityka
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: