Strona główna > feminizm, polityka > Wolny wybór czy temat zastępczy?

Wolny wybór czy temat zastępczy?

Październik 25, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

Podobno niektórzy dzielą życie na trzy etapy: poczęte, doczesne i wieczne.

LPR znów walczy o wpisanie do konstytucji „ochrony życia od poczęcia”. Poprawkę wspiera rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska.

Sowińska podkreśliła, że dopuszczenie aborcji w przypadku wad genetycznych lub choroby płodu jest „dyskryminacją tej grupy dzieci”. Dodała, że „postęp medycyny pozwala obecnie na operacje wewnątrzłonowe i dzieci mogą rodzić się zdrowe”.

Wszystkie? Z aberracjami chromosomowymi też?

W jej ocenie, możliwość usuwania ciąży, będącej efektem gwałtu, jest kolejną – po gwałcie – „krzywdą dla kobiety”. Podkreśliła, że ten problem dotyczy głównie młodych kobiet, dla których jest to pierwsza ciąża, a „powikłania po zabiegu aborcyjnym mogą prowadzić do kolejnej krzywdy, czyli bezpłodności”.

Nikt oprócz zainteresowanej nie ma prawa oceniać, co jest dla niej krzywdą w tej sytuacji.

Sowińska zaznaczyła, że zniesiony powinien być także zapis pozwalający na aborcję w przypadku, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie matki. Dodała, że powstaje wówczas „dylemat, ponieważ jest to życie za życie”, jednak – jej zdaniem – opieka medyczna jest na coraz lepszym poziomie i rzadko zdarza się, aby matka zmarła przy porodzie.

Skoro rzadko, to rzeczywiście nie ma problemu, prawda? A jeśli chodzi o zdrowie, to odwołam się do pewnego członka LPR, który rzekł: Czasem istnieje możliwość, że w wyniku ciąży pogorszy się wzrok, i już kobiety chcą dokonywać aborcji. To jest niedopuszczalne. Hmm, ciekawa jestem, co zrobiłby ten tytan intelektu, gdyby sam znalazł się w takiej sytuacji, jak Alicja T., której sprawa trafiła do Strasburga.

Dołóżmy do tego wypowiedzi Anny SobeckiejRodziny, które nie wychowują dzieci, winny być obciążone podatkami, ponieważ nie uczestniczą w trudzie budowania społeczeństwa”, pomysł obowiązkowego rejestrowania związków, życzenia tytana intelektu „ofiarnych i odważnych patriotów niech sprowadzą na świat”, i stwierdzenie prezydenta, że służba wojskowa powinna być obowiązkowa dla wszystkich, oraz że jesteśmy otoczeni przez sąsiadów z reguły przyjaznych.

Kobiety, wasz kraj potrzebuje żołnierzy! Mój brzuch, ale mięso armatnie!

List protestacyjny przeciwko poprawce do konstytucji tu.

PS. Lektury nadobowiązkowe: „Piekło kobiet” T. Boy-Żeleński, „Regulamin tłoczni win” J. Irving, „Milczenie owieczek” K. Szczuka, raporty Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (1, 2).

Reklamy
Kategorie:feminizm, polityka
 1. lis powszedni
  Październik 25, 2006 o 8:36 pm

  dziękuję za głos rozsądku. rzadkie są ostatnio, wiec trzeba je pielęgnować i doceniać. doceniam.

 2. Październik 26, 2006 o 2:13 pm

  jak to wszystko pieknie brzmi w ustach bogobojnych poslanek: „postęp medycyny”, „opieka medyczna jest na coraz lepszym poziomie”…

  tylko kto za to leczenie zaplaci?

  „powikłania po zabiegu aborcyjnym mogą prowadzić do kolejnej krzywdy, czyli bezpłodności”

  jeszcze pare zdan wczesniej wychwalala „postęp medycyny”, ktory pozwala na „operacje wewnątrzłonowe”. czy zabiegi aborcyjne sa wylaczone z medycznego postepu?

 1. Listopad 8, 2006 o 9:18 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: