Strona główna > ewolucja, polityka > Impact Factor Polski

Impact Factor Polski

Październik 27, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

I znów polska nauka trafiła na łamy jednego z najsłynniejszych i najczęściej cytowanych periodyków naukowych – Nature. Szkoda tylko, że za sprawą Orzechowskiego i spółki. Dobrze, że są tam cytowane protesty naukowców, oraz wypowiedź ministra nauki Michała Seweryńskiego: „Teoria ewolucji jest dobrze udowodniona i opinia mniejszości nie zmieni tego, czego uczy się w szkołach”.

Ciekawe, czy i w Polsce dojdzie do tego, że kreacjonisći wejdą na drogę sądową. W USA najpierw był „małpi proces”, ale na tym się nie skończyło. Część spraw nadal trwa, od czasu do czasu pojawiają się nowe. Ale jak się okazuje, nie tylko tam. Gazeta Wyborcza donosi, że w Rosji „15-letnia Maria Szrajber z Petersburga pozwała ministerstwo oświaty do sądu za obrazę uczuć religijnych. – Nie zgadzam się z podręcznikami, które wmawiają mi wspólnych przodków z małpami. Ewolucyjne powstawanie świata jest sprzeczne z Biblią – przekonywała Szrajber podczas rozpoczętej wczoraj rozprawy sądowej.” Cerkiew wspiera dziewczynkę, głosząc, że „nauczanie darwinizmu ma korzenie w radzieckiej ateizacji”.

Tak? A ja naiwnie myślałam, że w radzieckiej ateizacji korzenie miał łysenkizm.

Definicja łysenkizmu za PWN:

łysenkizm, poglądy głoszone przez ukraińskiego agrobiologa T. Łysenkę, które z przyczyn politycznych zdominowały w latach 40. i 50. XX wieku sowiecką biologię, wywarły także wpływ na rozwój biologii w krajach bloku sowieckiego; istotą ł. było zaprzeczenie istnienia genów i uznanie dziedzicznej zmienności środowiskowej za główny czynnik przystosowawczy.

Reklamy
Kategorie:ewolucja, polityka
  1. Brak komentarzy.
  1. Luty 22, 2007 o 1:46 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: