Strona główna > ewolucja, polityka > Jeszcze jeden list z PAN

Jeszcze jeden list z PAN

Październik 27, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

List napisał profesor Leszek Kaczmarek z IBD PAN im. Nenckiego. Pisze on, że dla losów Polski ważne jest, „czy władza jest kompetentna, czy szkoła jest oparta na prawdzie, czy wiedza nauczana w szkole ma podstawy w wiedzy naukowej (na tej samej zasadzie jak kwestionowanie teorii ewolucji należy dopuścić do szkół teorię płaskiej Ziemi – każdy to przecież widzi na co dzień – teorię inteligentnej siły odpowiedzialnej za spadanie jako alternatywę dla grawitacji itp., itd)” oraz, że „edukacja społeczeństwa, a zwłaszcza nauczanie w szkole, odgrywa najważniejszą rolę w rozwoju cywilizacyjnym społeczeństwa. Podważanie fundamentów edukacji jest zatem wyjątkowo groźne. I jak na to reaguje nasza tzw. elita polityczna (i po trosze medialna)? Albo mówi, że to temat zastępczy, albo w ogóle uważa, że szkoda gadać, sądząc, iż współpraca z SB Milana Suboticia czy też rozmowa Adama Michnika z Aleksandrem Gudzowatym są to tematy istotne. Otóż, jakoś tak myślę, że są to zagadnienia w ogóle nieistotne dla Polski”. I ma rację.

W Monitorze Edukacji też pojawił się artykuł na temat kreacjonizmu w szkołach.

Reklamy
Kategorie:ewolucja, polityka
  1. Październik 28, 2006 o 6:40 pm

    Ten pan sie myli. Ziemia nie jest plaska, ale wklesla. Co widac golym okiem na butach, ktore scieraja sie z przodu i z tylu. Gdyby byla plaska scieralyby sie rownomiernie, a gdyby byla kulista, posrodku. Wystarczy ruszyc glowa.

  2. Październik 28, 2006 o 7:10 pm

    Ale przecież pisze, że nie należy nieprawdziwej teorii płaskiej Ziemi wprowadzać do szkół. Chyba każdy się domyśla, że teorię wklęsłej Ziemi można, a nawet należy wprowadzić do programów nauczania.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: