Strona główna > ewolucja, polityka > Nowe podręczniki?

Nowe podręczniki?

Październik 27, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

Z opóźnieniem dotarłam do informacji, co mówią profesorowie Wydziału Biologii UW o naszych ministrach edukacji „Wypowiedzi ministrów edukacji na temat ewolucji dowodzą, że są oni skrajnie niekompetentni w kwestiach, które od lat stanowią podstawowy kanon wykształcenia obywateli wszystkich cywilizowanych krajów. Tego rodzaju osoby powinny być jak najszybciej pozbawione możliwości wywierania wpływu na edukację młodego pokolenia Polaków” (…)
Biolodzy niepokoją się, że ministerstwo powoła zespół naukowców do opracowania nowego programu i podręcznika do biologii. I że nie będzie w nim miejsca na rzetelną naukę o teorii ewolucji.
– W ministerstwie chętnie witalibyśmy podręcznik, w którym osoby kompetentne i nieogarnięte manią walki ideologicznej ukazałyby dziedzictwo kreacjonizmu i aktualny stan badań nad teorią ewolucji. Pierwszy sięgnę po takie podręczniki – nie zaprzecza Mirosław Orzechowski. Ubolewa, że w słowach „osób mieniących się naukowcami pobrzmiewa echo minionego wieku”.

Naprawdę artykuł „Burzliwe dzieje gruszek na wierzbie”, który już dziś linkowałam, robi się niepokojąco aktualny. Chyba, że za wymarzony podręcznik Orzechowskiego wezmą się osoby kompetentne i nieogarnięte manią walki ideologicznej – np. autorzy książki „Zarys mechanizmów ewolucji” – i naprawdę przedstawią aktualny stan badań nad teorią ewolucji. A dziedzictwo kreacjonizmu też należy wspomnieć, razem z dziedzictwem łysenkizmu i lamarckizmu.

Reklamy
Kategorie:ewolucja, polityka
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: