Rozdział

Episkopat wystosował list do Sejmu.
Temat łatwy do odgadnięcia. Oczywiście aborcja. Bo oczywiście księży dotyczy to najbardziej, a coś takiego jak neutralność światopoglądowa państwa polega na tym, że państwo nie wtrąca się do spraw Kościoła, koniec, kropka, żadnego „i nawzajem”.

Najpierw Episkopat głaszcze posłów po główkach za uchwałę bioetyczną. Co to było, i jak nasi parlamentarzyści głosowali (czyli jeden z argumentów, że jeśli PiS = kartofle, to PO = frytki), można sprawdzić tu. Niestety „Parlament Europejski pozostanie wolny w przyjęciu tej opcji” i może nie zrozumieć, że prawdziwa wolność to wolność DO przyjęcia tej – wszak jedynej słusznej – opcji.

Potem list przechodzi do sedna:

To zasady ukierunkowują rozwój cywilizacji życia lub śmierci. Każdy człowiek niewinny ma absolutne prawo do życia i żadna władza publiczna nie ma prawa zezwalać na zabijanie niewinnego człowieka (aborcja, eutanazja. bioeksperymenty itp.).

Niewinny ma prawo do życia, a grzesznica, co już seks uprawiała, czego dowodem jest fakt, że w ciążę zaszła, to już niekoniecznie, więc zawsze wybór między kobietą a płodem ma być rozstrzygany na korzyść płodu. Kiedyś te dzieci nie były tak całkiem niewinne, bo jeszcze był grzech pierworodny. Stąd się przecież wzięła otchłań dla dusz dzieci zmarłych bez chrztu. Ale skoro otchłań zrobiła się mniej pewna, to może i grzech pierworodny zlikwidowano, tylko ja nie jestem na bieżąco.

Skończy się pewnie tak, jak w Nikaragui. Przecież nie można decyzji w tak ważnej sprawie powierzać przypadkowemu społeczeństwu, jak to mają zrobić w Portugalii. Zresztą nawet przedstawiciele narodu pozbawieni przewodnictwa Kościoła Katolickiego mogą popełnić błąd – w brytyjskim parlamencie odrzucono propozycję skrócenia okresu, w którym może być przeprowadzana aborcja.

Czy w Polsce ktoś jeszcze uważa, że powinno się wprowadzić edukację seksualną do szkół, zwiększyć dostęp do tanich środków antykoncepcyjnych i umożliwić aborcję na życzenie kobiety?

Edit:
Jeszcze raz przypominam, że na stronie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny jest list protestacyjny.

Reklamy
Kategorie:feminizm, polityka
  1. Listopad 4, 2006 o 6:49 pm

    Ludziom trzeba skaszanic sumienie, trzeba zabrac im wolnosc wyboru, trzeba wpoic im winę. Trzeba pokazac wroga. Wtedy są posłuszni. I dają na tacę.

  2. Listopad 7, 2006 o 11:11 am

    Mnie najbardziej zdumiewa fakt, ze zakazuje sie kobiecie usunac ciaze bedaca wynikiem gwaltu, czyli aktu seksualnego, na ktory kobieta nie wyraza zgody. innymi slowy, w przypadku gwaltu, kobieta nie wyraza zgody na poczecie dziecka, jest to kategorycznie wbrew jej woli. W czasie jednej z dyskusji na forum internetowym, pewien mezczyzna stwierdzil, ze kobieta ma obowiazek chronic zycie. Pytanie wiec, czy ma rowniez obowiazek chronic zycie, ktorego nie chciala stworzyc? Jest to moralnosc zakorzeniona w bajkach spisanych 2000 lat temu z dala od Europy, gdzie kobieta byla krowa rozplodowa dla danego plemienia pasterskiego. Szokujace jest to, ze to glownie mezczyzni postuluja za calkowitym zniesieniem aborcji opierajac sie na prehistorycznej „moralnosci” ustanowionej przez prehistorycznych mezczyzn. Drogie panie (i panowie), mamy 21 wiek, kobieta ma swoje prawa!

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: