Strona główna > polityka, uśmiech > Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji

Listopad 25, 2006 Dodaj komentarz Go to comments

Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji! Wśród naszych metod są tak różne elementy jak strach, zaskoczenie, bezwzględna skuteczność i niemalże fanatyczne oddanie papieżowi oraz piękne czerwone mundurki

spanish-inquisition-04.jpg A stronnicy inkwizycji ukrywają się w Domu Technika.

Może należałoby poprosić ich o pomoc… Może popieszczenie dziennikarzy mięciutką poduszeczką pozwoliłoby się dowiedzieć, co właściwie powiedział kardynał Barragan na konferencji, na której ujawnił, że papież zamówił u niego raport o moralnych i naukowych aspektach stosowania prezerwatyw w walce z AIDS.

Według Naszego Dziennika:

ks. kard. Javiér Lozano Barragán (…) zwrócił uwagę na to, że dziennikarzom doskonale znane jest stanowisko Kościoła na temat antykoncepcji, powinni również kierować się etyką dziennikarską, a jeśli tak, to z łatwością zauważą, że prezerwatywa nie stanowi rozwiązania problemu, nie uleczy milionów ludzi cierpiących na AIDS. (…) w krajach, w których AIDS stanowi problem społeczny, zachorowalność na tę chorobę wzrasta – mimo że prezerwatywy są powszechnie dostępne. (…) Ksiądz kardynał Javiér Lozano Barragán podkreślił, że nauczanie Kościoła w tej kwestii jest jasne i można je odnaleźć chociażby w adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „Familiaris Consortio” z 1981 roku. W 30. punkcie tego dokumentu czytamy, że „należy napiętnować jako wielce niesprawiedliwy ten fakt, że w stosunkach międzynarodowych pomoc gospodarcza udzielana na rzecz rozwoju ludów jest uzależniana od programów antykoncepcji, sterylizacji czy spędzania płodu”. Narzucanie ludziom antykoncepcji jest niegodziwością.

Według Gazety Wyborczej:

Kard. Barragan pytany w zeszłym roku o przypadek żony człowieka chorego na AIDS, która domaga się, by mąż używał prezerwatywy, mówił: – Uważam, że ma do tego prawo.

Barragan przypomniał, że na całym świecie jest ponad 40 mln osób zakażonych wirusem HIV, a codziennie z tego powodu umiera 8 tys. osób. – Ta sprawa bardzo martwi Benedykta XVI – powiedział dziennikarzom kardynał (…) W tej chwili obowiązują zapisy encykliki „Humanae Vitae” papieża Pawła VI z 1968 r., że do natury miłości małżeńskiej należy płodność i otwartość na rodzenie dzieci. – A prezerwatywa tę łączność przerywa – mówi w rozmowie z „Dziennikiem” ksiądz Andrzej Szostek, były rektor KUL.

Według Guardiana:

Kardynał Barragán przypomniał fragment dokumentu z 1981 napisanego przez zmarłego papieża Jana Pawła II. Mówi on: „Każdy akt małżeński musi być otwarty na życie”.
Do tej pory interpretowano to zdanie jako sprzeciw wobec antykoncepcji. Ale można je również odczytać jako argument za ochroną życia za pomocą stosowania prezerwatyw.

To w końcu jak to było?

Reklamy
Kategorie:polityka, uśmiech
 1. Listopad 25, 2006 o 12:17 pm

  Jak to bylo? nikt sie nie dowie. domena KK jest klamstwo i hipokryzja. a to sie ladnie w ten schemat wpisuje.

  co do owego piewcy peanow na czesc inkwizycji z domu technika, to go znam. wiedzialem, ze czytanie tomasza z akwinu na dobre mu nie wyjdzie. 😀 nie sadzilem, ze az tak niezdrowe to bedzie

 2. Listopad 25, 2006 o 1:00 pm

  W pieglu zas napisali, co bardzo mi sie spodobalo, ze ratzinger odchodzi od ignoranckiego dogmatyzmu POPrzednika. Poza tym sam pomysl, a moze raczej koniecznosc zamawiania takich badan jest absurdem. Jak to sie mowi: kon jaki jest kazdy widzi.

 3. Listopad 25, 2006 o 1:02 pm

  A przy okazji, musze sie pochwalic, ze napisalem o tym u siebie dwa dni przed wyborcza 🙂

 4. Listopad 25, 2006 o 1:17 pm

  osobiscie jestem sceptyczny do tego, co Spieglu pisza. ale kwestia odejscia Paparatziego od ignoranckiego dogmatyzmu jest ciekawa. nie uwazam, aby rottweiler boga nazbyt od tego odszedl, byc moze ignorancki dogmatyzm zamieni sie w swiadomy dogmatyzm. dogmatyzm jest podstawa kazdej religii, wiec jak od tego odejsc?

  dysputa nad tym czy uzywac prezerwatyzm, czy ogolniej antykoncepcji w dzisiejszym swiecie to, krotko mowiac, sranie w banie. nie wiem czy moze to wplynac na decyzje wiernych, przynajmniej tych, coto sie za oswieconych uwazaja.

 5. Listopad 25, 2006 o 5:37 pm

  O stowarzyszeniu, które organizuje pogadankę w obronie Inkwizycji, już kiedyś pisałem u siebie. To część większej organizacji zza wielkiej wody, która to organizacja wyznaje pogląd, że od Oświecenia naszą cywilizację zżera pełzająca rewolucja (ewolucja? 😉 ) – a oni są kontrrewolucjonistami. To zresztą ci sami milusińscy, którzy głoszą, że geje jedzą fekalia.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: