Strona główna > feminizm, polityka > Być kobietą

Być kobietą

Od czasu do czasu swoimi przemyśleniami na temat roli kobiet raczą swoich wyborców Marian Piłka, poseł z PiS, i Anna Sobecka, posłanka niezależna. Marian Piłka wyjaśnił kiedyś (Przekrój 44/2006), co jest najważniejsze dla kobiety:„Dla niej rodzina jest podstawą, potrafi poświęcić dla niej swoje ambicje. Ona wie, co jest dla niej najważniejsze. To wychowanie polskich patriotów w naszej świętej katolickiej wierze”. Teraz Anna Sobecka uściśla: „Jeśli chcemy, aby rodzina była zdrowa moralnie, nie widzę możliwości, aby matka pracowała”.

Ano właśnie. Bo rodzina nie będzie zdrowa moralnie, a i w pracy czekają na kobietę różne niebezpieczeństwa. Może na przykład stać się ofiarą molestowania. I naiwnie pójść z tym do sądu. A wtedy może się to skończyć np. stwierdzeniem sądu, że to, co się działo, „było molestowaniem, ale szkodliwość tych czynów była znikoma.” Na szczęście nie wszyscy uważają, że szkodliwość molestowania jest znikoma. Prokurator odwołał się od wyroku, a i mecenas powódki zaprotestował. Powiedział: „W. wykorzystał fakt, że był zwierzchnikiem Elżbiety K., a ona samotną kobietą, której nie mógł obronić mąż. W tym przypadku nie można mówić o tym, że Elżbieta K. nie doznała krzywdy, nie można mówić o niskiej szkodliwości popełnionych przez W. czynów”. To znaczy, że prawo zastępuje męża? Bo gdyby ofiara molestowania miała męża, to mąż nakładłby panu W. po pysku i nie byłoby sprawy, tak? I wtedy można powiedzieć, że szkodliwość czynu mała, bo panowie załatwili sprawę między sobą, a honor rodziny został uratowany, zatem molestowana nie doznała krzywdy?

Reklamy
Kategorie:feminizm, polityka
  1. Luty 5, 2007 o 6:46 pm

    Ha, neolityczne zwiazki spoleczne sa jeszcze zywe. Co prawda, nie ma w tym nic chlubnego, ale niektorzy tego nie doszczegaja. Szczegolnie elita jest na to odporna.

    Z drugiej strony „nakladanie” po pysku jest niezalezne od wyroku. Wyrok – wyrokiem, a przylozyc chamowi nalezy 😉

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: