Strona główna > feminizm, polityka > Dzwoń do posła

Dzwoń do posła

Co można zrobić w sprawie poprawki LPR o konstytucyjnym zakazie aborcji? Za blogiem „zapiski z oblężonego miasta„:

Zmuś posła, by chronił wolność wyboru

Portal Wiara.pl prowadzi akcję, która godzi w naszą wolność wyboru. Chcą, aby dzwonić do posłów i namawiać ich do poparcia konstytucyjnego zakazu aborcji. Akcja ta mieści się formalnie w ramach demokratycznego porządku, jednak jej zrealizowanie jej celu ograniczy demokrację i narzuci społeczeństwu jedynie słuszny światopogląd.

Dlatego też postanowiłem nie hamletyzować, a wezwać Was do przeciwdziałania. Uważam, że zbyt często szliśmy na kompromis z ludźmi, dla których ustępstwa ze strony ludzi myślących inaczej są wyrazem słabości i zachętą do zwiększania żądań. Wykorzystajmy ich bazę numerów telefonów do wszystkich polskich posłów i dzwońmy przekonując, aby chronili naszą wolność wyboru.

Oczywiście nie dzwońmy bez sensu – monitujmy posłów ze swojego okręgu i tych, o których wiemy, że mogą być chwiejni. Dajmy im poczuć, że są ludzie, dla których wolność decyzji jest ważniejsza od ideologicznego zacietrzewienia. Ponieważ wielu dało sobie wmówić, że aborcja jest zła, namawiajmy ich do utrzymania status quo.

Domyślam się, że większość z Was odpowiedzialnie podchodzi do kwestii antykoncepcji i aborcja nie jest Wam potrzebna. Ale pamiętajmy, że mogą się zdarzyć sytuacje, gdy aborcja będzie ostatnią szansą na podjęcie decyzji, że nie chcemy być herosami opiekującymi się dzieckiem, które nigdy nie będzie zdolne do samodzielnego życia. To może przydarzyć się każdemu z Nas. Dlatego warto dzwonić do posłów i przekonywać ich, że katolicki światopogląd nie może być narzucony przez akt najwyższej rangi.

Celowo nie piszę tu o tym, że państwo powinno być neutralne światopoglądowo. W Polsce to i tak jest fikcja, sądząc po liczbie krzyży w szkołach i urzędach. Na zmianę tego stanu rzeczy czas przyjdzie później. Na razie walczmy o zachowanie Naszego prawa do decyzji.

Pamiętajmy przy tym, że zachowanie Naszego prawa do wyboru nie narzuca przeciwnikom aborcji obowiązku jej dokonywania. 😉

Zmuśmy Naszych posłów, by chronili Nasze prawo wyboru!

Do następnego,

Intel-e-gent

PS Aż dziw, że nie zwróciłem na to wcześniej uwagi – portal Wiara.pl bezczelnie wymienia posłów diecezjami, a nie ich okręgami wyborczymi! Halo! Posłowie nie są wybierani z diecezji (jeszcze), tylko z okręgu wyborczego!

I oczywiście podpisywać się na stronie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Reklamy
Kategorie:feminizm, polityka
 1. Luty 18, 2007 o 4:39 pm

  Zmianami konstytucji nie ma się co na razie przejmować, bo w tym sejmie i tak nie będzie większości – stąd też pewnie i ta akcja „wiary”, polegająca na nagabywaniu posłów z frakcji nie podzielających jedynie słusznego stanowiska. Ale baza numerów jest bardzo fajna i juz ją sobie skopiowałem…
  A co do tego wymieniania diecezjami to ja sie wcale nie dziwię – to jest dyktowane względami praktycznymi. Bo o ile przeciętny Polak od biedy potrafi określić do jakiej należy diecezji, to z nazwaniem swojego okręgu wyborczego bedzie miał już bardzo poważny problem…

 2. inhet
  Październik 30, 2007 o 6:06 am

  Jak długo jeszcze mamy dzwonić do posłów, nim zadzwonimy im podzwonne?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: