Strona główna > nauka, polityka > Dobra wiadomość

Dobra wiadomość

Wygląda na to, że zakończyła się wreszcie sprawa bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza oskarżonych o zarażenie libijskich dzieci wirusem HIV i skazanych na śmierć przez libijskie sądy. W zeszłym tygodniu Najwyższa Rada Sprawiedliwości Libii zamieniła karę śmierci na dożywocie, co umożliwiło ekstradycję całej szóstki do Bułgarii. Gazeta podaje, że:

Samolot ze skazanymi w Trypolisie na karę dożywotniego więzienia pięcioma pielęgniarkami bułgarskimi, palestyńskim lekarzem i współoskarżonym w ich procesie bułgarskim lekarzem, wylądował w Sofii (…) W momencie przybycia do Bułgarii, pielęgniarki i lekarze zostali oczyszczeni z wszelkich stawianych im przez władze libijskie zarzutów na mocy dekretu prezydenta Bułgarii.

Oczywiście nic za darmo. Co z tego, że dowody wskazywały na niewinność szóstki z Trypolisu. To nie było istotne dla Libii. W zamian za ich uwolnienie:

Unia Europejska ma udzielić Libii pomocy w dziedzinie ochrony zdrowia, a także rozwiązane zostaną kwestie polityczne związane ze stosunkami dyplomatycznymi Libia-UE (…) Ostatnimi warunkami, postawionymi przez Libię w poniedziałek, oprócz pełnej normalizacji stosunków z UE oraz gwarancji leczenia zarażonych wirusem HIV dzieci, były budowa magistrali drogowej, łączącej jej granice z Tunezją i Egiptem, budowa kolei łączącej libijskie porty z częścią stolic afrykańskich, a także pomoc w odbudowie zabytków archeologicznych.

Kategorie:nauka, polityka
  1. 24 lipca, 2007 o 5:45 pm

    wszystko ma swoją cenę

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: